اخبار

سفر استاندار محترم سیستان و بلوچستان به شهرستان خاش

سفر استاندار محترم سیستان و بلوچستان  به شهرستان خاش
🔹همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر استاندار سیستان و بلوچستان با هدف بررسی مشکلات طرحهای بزرگ عمرانی مانند راه آهن، گازرسانی، سد سازی، راهسازی و آموزشی به خاش و بخش ایرندگان سفر کردند و مورد استقبال مهندس صالحی فرماندار محترم  و مقامات محلی شهرستان قرار گرفت.

🔹استاندار سیستان و بلوچستان گفت بیان داشتند : بر حسب تعهدات پیمانکار و حمایت های ارزشمند دولت امید می رود پروژه خط انتقال گاز از ایرانشهر به خاش تا پایان فعالیت دولت به بهره برداری برسد.
احمدعلی موهبتی در حاشیه سفر به خاش و بازدید از پروژه های بزرگ گازرسانی و راه آهن و راهسازی خاش به خبرنگاران بیان کرد: گازرسانی به شهرهای استان با اعتبار 2 میلیارد دلاری در حال انجام است.
وی افزود: خطوط انتقال گاز چابهار به ایرانشهر در 4 قطعه و ایرانشهر به پالیزان و خاش در دو قطعه 20 و 16 اینچی با قوت در حال اجراست.
موهبتی ادامه داد: 28 کیلومتر از پروژه گازرسانی ایرانشهر به خاش باقی مانده و تلاش می شود تا پایان دولت گازرسانی به کارخانه سیمان خاش و میرجاوه مورد بهره برداری قرار بگیرد.
موهبتی رعایت عدالت اجتماعی، تامین رفاه مردم جامعه، توسعه صنعت و فراهم کردن زمینه برای رقابت صنایع جهت سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان را از اهداف عمده اجرای شبکه گازرسانی در شهرها و خطوط انتقال گاز عنوان کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای آسان کردن تردد و حمل و نقل کالا و مسافر نیز پروژه بزرگ راه آهن در استان در حال اجرا بوده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم قطعه هفت و هشت راه آهن از زاهدان به خاش را به بهره برداری برسانیم و کار ریل گذاری قطعات اول و دوم در نزدیکی نیکشهر آغاز و قطعات سوم و چهارم از نیکشهر به ایرانشهر با قوت آغاز بشود و قطعات 5 و 6 از ایرانشهر به خاش هم کار تونل گذاری ها انجام می شود و امیدواریم تا اوایل 1400 این پروژه بزرگ به پایان برسد.
موهبتی اظهار داشت: در راستای توجه به روستاهای مرزی و کمک به تامین امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان و با نگاه بلند مقام معظم رهبری و دولت یکصد میلیون دلار اعتبار در حال هزینه شدن هست که فرودگاه سراوان از همین محل در حال اجراست.
🔹از دیگر ره آوردهای سفر استاندار محترم می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد؛
🔻راه  سرخ گزی ایرندگان  به بختی شهرستان مهرستان   نیز با دستور استاندار محترم از هفته آینده آغاز خواهد شد که ارتباط دوشهزستان برقرار خواهد شد
🔻همچنین  باعنایت و قول مساعد استاندار   یه باب مدرسه شبانه روزی در شهر ده رئیس احداث خواهد شد
۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید